بوی قلیان جایی برای نفس کشیدن فرهنگ و هنر در بندرعباس نگذاشته است


بوی قلیان جایی برای نفس کشیدن فرهنگ و هنر در بندرعباس نگذاشته است


بندرعباس - خبرگزاری مهر: مشاور هنری استاندار هرمزگان گفت: متاسفانه فضاهایی که در گذشته برای فعالیت های فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده بود که از طریق شهرداری واگذار شده و این فضاها امروز صورت خوشی ندارد که باید بگویم بوی قلیان میوه ای جایی برای نفس کشیدن فرهنگ و هنر در بندرعباس نگذاشته است.

بوی قلیان  جایی برای نفس کشیدن فرهنگ و هنر در بندرعباس نگذاشته است

محمد سایبانی در فرمودگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه وضعیت هنر هرمزگان با تلاش هنرمندان این هستان رو به رشد هست، عنوان کرد: در عرصه هنر هرمزگان موفقیت هایی را می بینیم که برای نخستین بار حاصل شده که این نشان دهنده پیشرفت در این عرصه هست..
بازسازی واقعه بزرگ و تاریخی غدیر خم در بندرعباس

وی در ادامه با بیان اینکه تا کنون فضای تخصصی هنر در کل هستان هرمزگان وجود نداشته هست، اضافه کرد: در هرمزگان فضاهای چند منظوره و مجتمع های فرهنگی ساخته شده اما این فضاها شاید تنها نام فرهنگسرا را داشته و عملا فرهنگسرا نیست و همچنین بیش از توان فیزیکی اون مورد هستفاده برنامه گرفته که باید هرچه زودتر به فکر احداث فضای فیزیکی تخصصی هنر در این هستان بود..
اعمال قانون در کیش با حساسیت پیگیری می شود/ پيگيري راه اندازي پليس گردشگري در كيش

مشاور هنری هستاندار هرمزگان تصریح کرد: نهادی همچون شهرداری بندرعباس چند مکان به نام فرهنگسرا دارد که مورد هستفاده درست برنامه نمی گیرد و طبق آئین نامه فرهنگسرا هستفاده نمی شود اما در عین حال مکان هایی به نام "چایخانه های سنتی" به شهر بندرعباس اضافه می شوند که عملا هیچ ربطی به فرهنگ و هنر سنتی این هستان ندارند..
شناورهایی که سوخت به دریا می ریزند بايد جريمه شوند/ لزوم تسريع در رسيدگي به پرونده هاي قاچاق

وی ادامه داد: متاسفانه فضاهایی که در گذشته برای فعالیت های فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده بود که از طریق شهرداری واگذار شده و این فضاها امروز صورت خوشی ندارد که باید بگویم بوی قلیان میوه ای جایی برای نفس کشیدن فرهنگ و هنر در بندرعباس نگذاشته هست..
کنگره ملی شعر و داستان هرمزگان احیاء می‌شود

سایبانی با بیان اینکه فضاهای فرهنگی و هنری به نسبت فضاهایی که برای ورزش در هرمزگان ساخته می شود در حدود صفر هست، فراخوان نمود: در حال حاضر انجمن های هنری در هرمزگان بیش از فضای فیزیکی موجود دارای عضو هستند و عملا ساوقت های دولتی مرتبط برای ایجاد فرهنگسرای مناسب در هستان اقدامی نکرده اند و ایجاد چنین فضاهایی در رشد کمی و کیفی فعالیت های هنری تاثیر مستقیم دارد..
همه کشورهای دنیا نیاز به امنیت و ثبات هستند/ در جزیره کیش اعمال قانون با حساسیت پیگیری می شود

وی خاطرنشان کرد: باید پیگیری هایی صورت گیرد تا فضاهای بلااستفاده در اختیار ساوقت ها و نهادها در اختیار انجمن های هنری و ساوقت های فعال در این زمینه برنامه گیرد..
اعزام 18 هزار هرمزگانی به هفت منطقه عملیاتی کشور

این هنرمند هرمزگانی در ادامه بر لزوم توجه به مسئله پژوهش در برنامه ریزی ها برای بخش هنر تاکید کرد و فرمود: باید تصویر واضحی از وضعیت فرهنگ و هنر این هستان داشته باشیم و بر این پايه در نظر داریم تا فراخوان عمومی را برای دریافت طرح ها و ایده های پژوهشی در این زمینه فراخوان نموده و اون را تبدیل به کتاب کنیم..
قشر متفکر و تحصیلکرده کشور به سمت مواد مخدر رفته اند

سایبانی با بیان اینکه در تمامی لایه های جامعه لزوم پرداختن به هنر احساس می شود، عنوان کرد: خوشبختانه مدیران عالی هستان هرمزگان نیز به این مسئله واقف هستند اما متاسفانه در گذشته هنرمندان به دلیل داشتن روحیه انتقادی مورد بی مهری مدیران برنامه می گرفتند که امیدوارم در این دوره نگاه تمامی ساوقت ها و مدیران در این زمینه تغییر کند..
جایگاه شیلات در هرمزگان مغفول واقع شده است/اختصاص 200 میلیون یورو برای خرید شناورهای صید صنعتی

وی بیان داشت: هنرمندان هرمزگانی با کمترین امکانات تواسته اند به مو فقیت های بزرگ دست پیدا نمايند و در خارج از این کشور بسیاری از امت هرمزگان با نام هنرمندان این هستان می شناسند که این نشان می دهد هنرمندان پیشانی عرصه بین الملل هرمزگان هستند..

مشاور هنری هستاندار هرمزگان خواستار دخیل شدن هنرمندان در تصمیم گیری های اجرایی در این عرصه شد و تصریح کرد: یکی دیگر از نیازهای پايه ی تشکیل خانه هنرمندان هرمزگان هست که باید برای این کار مکانی مناسب اختصاص داده شود و همچنین فضاهای تخصصی هنری احداث شود..


نظرات کاربران

68 out of 100 based on 43 user ratings 1168 reviews

*